SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu gurur AGÜ'nün

AGÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Güngör, Prof. Dr. Doğan ve Dr. Dooyoung “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yer aldı

Haber Giriş Tarihi: 21.10.2023 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 21.10.2023 11:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gencfm.com.tr
Bu gurur AGÜ'nün

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, Ekonomi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Eyüp Doğan ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Dooyoung Hah, “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde yer aldı.

Stanford Üniversitesi’nden Prof. Dr. John P.A. Loannidis ve araştırma ekibi tarafından hazırlanan “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesi Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı.

Liste, 100 bin bilim insanın yayınlarına, atıfta bulunan makale sayısı ile kendileri tarafından yayımlanan makale sayısını dikkate alarak hesaplanan, onların akademik etkisini ölçmek için kullanılan bir ölçüm olan h-indeks, hm-indeks, tek yazarlı makale sayısı, tek ve ilk yazarlı makale sayısı, atıf alan makale sayısı gibi kriterler dikkate alındı.

22 bilimsel alan ve 174 alt bilim alanına göre hazırlanan liste “Kariyer Boyu Etki ve Yıllık Etki” (2020 yılı çalışmalar) olarak iki kategoride belirlendi.

AGÜ’den de üç akademisyen listeye girme başarısını gösterdi. Bilgi ve iletişim teknolojileri, kablosuz haberleşme ve yapay zeka alanında yaptığı çalışmalarla Prof. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, çevre ekonomisi, enerji ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma alanlarında yaptığı çalışmalarla Prof. Dr. Eyüp Doğan “Yıllık Etki” (2020 yılı çalışmalar) kategorisinde, Nanobilim ve Nanoteknoloji, Optoelektronik ve Fotonik çalışmalarıyla da Dr. Dooyoung Hah ise “Kariyer Boyu Etki” kategorisinde “Dünyanın en etkili bilim insanları” listesinde

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.